Žijeme v centru o.s

Občanské sdružení pro lepší život v centru metropole

Praze 1 se nelíbí obchody Žabka, jednomu dá proto rovnou výpověď

Centrální městská část není spokojena se sítí deseti obchodů Žabka, které mají uzavřeny nájemní smlouvy s městskou částí. „Neodpovídá úroveň obchodů, sortiment ani kvalita,“ řekl dnes starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Jeden z obchodů proto dostane výpověď. Lomecký dodal, že zahájí diskusi s vedením obchodního řetězce Tesco, který Žabku provozuje.

Zdroj : Metro.cz

Další

Praha má plán, jak snížit počet drogově závislých

Akční plán protidrogové politiky pro období 2014 až 2016 schválila Rada hl. m. Prahy. Jeho koncepce má pomoci uživatelům drog a přispět ke snížení jejich počtu v hlavním městě, v důsledku čehož zlepší občanský život i samotným Pražanům. Radní rovněž odsouhlasili Výroční zprávu o realizaci protidrogové politiky Hl. m. Prahy v roce 2013.

Zdroj : Parlamentnílisty.cz

Další

Dobrovolní hasiči z Prahy 1 pořádají příměstský tábor.

Pocity dobrodružství a pravého přátelství zažívají účastníci příměstského tábora, který pro děti z první městské části opět pořádá Sbor dobrovolných hasičů Praha 1. Nápaditě sestavený program se odehrává v krásném prostředí rozlehlé zahrady v Loretánské ulici.

Zdroj : Pražskýpatriot.cz

Další

Umělce v pražských ulicích omezí další zákaz

Praze 1 slýchají stížnosti na pouliční umělce, zejména hudebníky, tak často, že se rozhodli rozšířit seznam míst se zákazem takzvaného buskingu. Mnohem přísnější pravidla pro pouliční umění žádá také Praha 5

Zdroj : Idnes.cz

Další

Praha chystá nové „superkamery“ za 80 milionů.

V Praze 1 by se ještě do konce roku měl objevit nový kamerový systém, který podle radnice dokáže sám poznat přestupek. Následně upozorní strážníka, který zrovna na konkrétní monitor nemusí koukat. Centrum Prahy bude nejspíš prvním místem v Česku, kde se „chytré kamery“ objeví.

Zdroj : Idnes.cz

Další

Chceme víc místa v centru Prahy, volají cyklisté.

Chceme více prostoru v ulicích centra, volají cyklisté v Praze. Jenže není téměř kde brát. Už nyní Praha 1 vytýká kolařům, že jezdí v protisměru a po chodnících. Často kličkují mezi chodci a ti se zlobí.

Zdroj : Idnes.cz

Další

Praha 1 chce najmout bezpečnostní agenturu kvůli hluku v centru

Praha - Hluk v centru Prahy by měla hlídat bezpečnostní agentura. Pronajmout si ji chce Praha 1 kvůli návštěvníkům metropole, kteří ruší noční klid. Médiím to řekl radní první městské části Ivan Solil (ČSSD).

Zdroj : Denik.cz

Další

V Mexiku pouliční umělce rovnou zavírají, Praha patří podle studie mezi nejhodnější

Nová studie The Beat of The Street (Rytmus ulice) se věnuje stavu pouličního umění ve světě za rok 2013. Průzkum srovnával 46 měst ze všech kontinentů.

Zdroj : Metro.cz

Další

Stanice Národní třída se otevře 27. června

Praha - Stanice metra Národní třída v Praze se otevře 27. června. Slavnostní zprovoznění po dvouleté opravě se uskuteční zároveň s dokončením oprav tramvajové trati přes Václavské náměstí. ČTK to dnes řekl mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl. Původní termín otevření Národní třídy byl stanoven na začátek července.

Zdroj : Ceskenoviny.cz

Další

 

Co nás právě zajímá

Dnes6
Včera3
Týden6
Měsíc111
Celkem22225

Návštěvníků online

2
Online

16. červenec 2018